آرام بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی

آرام: بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی مریلا زارعی نفیسه روشن مدل مانتو بازیگران زندگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما

وزارت امور خارجه به یکی از برنامه های صداوسیما علیه توافق هسته ای تصویر العمل نشان داد. 

واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما

واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما

عبارات مهم : ایران

واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما:

هنوز دست از عقده گشایی برنداشته اند/ رسانه ملی هم سخاوتمندانه وقت را در اختیار این افراد قرار می دهد / وقت این تردستی های ژورنالیستی گذشته/ پخش چنین نظر های متوهمانه و یا مصاحبه های ساختگی علیه برجام چه سودی دارد؟

واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما

وزارت امور خارجه به یکی از برنامه های صداوسیما علیه توافق هسته ای تصویر العمل نشان داد.

به گزارش گزینش ، در اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه با اشاره به سخنان بی اساس میهمان یکی از برنامه های شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی در دومین سالگرد توافق هسته ای، با این ادعا که متن برجام دقیقا همان چیزی است که ۱۴ ماه قبل از امضاء شدن به وسیله یک موسسه آمریکایی نوشته شده است بوده و آمریکایی ها فقط دیکته گفته اند، آمده است:

‎زمان این تردستی های ژورنالیستی مدتها است که گذشته و مردم ما فریب این صحنه سازی های سیاسی به وسیله تازه از راه رسیدگان ناشی و کم اطلاع را نخواهند خورد. ولی جالب است که دو سال بعد از اجرایی شدن برجام هنوز عده ای دست از عقده گشایی برنداشته و با استفاده از فرصتی که متاسفانه رسانه ملی سخاوتمندانه در اختیارشان قرار می دهد، بی محابا به ملت شریف کشور عزیزمان ایران و همه ارکان نظام، که از جزء به جزء مذاکرات و دشواری های آن آگاهی داشته و دارند توهین کرده، و از آن مهم تر عزت و استقلال کشور را ملعبه اغراض سیاسی و جناحی خود قرار می دهند.

وزارت امور خارجه به یکی از برنامه های صداوسیما علیه توافق هسته ای تصویر العمل نشان داد. 

‎در ادامه اطلاعیه آمده است: در مورد این ادعای مضحک پیش از این مفصلا توضیح داده شده است هست. برجام محصول ۲۸ ماه مذاکره فرزندان ” امین، غیور، شجاع و متدین ” همین مردم است و اینکه در میانه راه یک موسسه مطالعاتی پیشنهادهایی را جهت پایین آمدن مذاکره کنندگان آمریکایی از مواضع خود مطرح نماید و آنها هم قبول نمایند، اتفاقا نقطه قوت مذاکره کنندگان ایرانی هست. اینکه طرف آمریکایی از همه خواسته های مهم خود جهت «غنی سازی صفر»، «عدم وجود راکتور آب سنگین»، «تعطیلی فردو» و … کوتاه آمده و مجبور شود پرونده اتهامی جعلی خود علیه کشور عزیزمان ایران (پی.ا م . دی) را به طور کامل کنار بگذارد، قطعنامه های گذشته شورای امنیت را لغو کرده و در قطعنامه تازه به غنی سازی در کشور عزیزمان ایران رسمیت بخشد، به خوبی نشان می دهد این اراده مردم بزرگ کشور عزیزمان ایران بوده است که بر آمریکا تحمیل شده است هست. برجام همان توافقی است که باراک اوباما مدیر جمهور سابق آمریکا زمانی که نهایتا به آن تن داد گفت اگر می توانست اجازه نمی داد حتی یک پیچ و مهره از تاسیسات هسته ای کشور عزیزمان ایران باقی بماند، و یا مدیر جمهور فعلی آمریکا آن را بدترین و ننگین ترین توافق در طول حیات سیاسی آمریکا خواند و گفت اگر او بود هرگز به چنین توافقی که باعث تحقیر این ابرقدرت در دنیا شده است هست، تن نمی داد.

‎اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه می افزاید: چه دلیلی دارد بعضی که داعیه ضدآمریکایی بودن آنها گوش فلک را کر کرده هست، برعکس اصرار دارند به مردم کشور عزیزمان ایران ثابت نمایند که آمریکا قادر به شکست نظام جمهوری اسلامی در مذاکرات شده است است؟ آیا بر خلاف آنچه امام راحل ما بحق فرمود که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»، این مردها تلاش دارند اثبات نمایند که اتفاقا آمریکا هر کاری خواسته با مردم کشور عزیزمان ایران چه در تحریم ها و چه در مذاکرات کرده است؟ چه برنامه هایی پشت پرده وجود دارد آنهایی که شعارهای ضدآمریکایی آنها از همه بلندتر هست، اصرار دارند امید و اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند و آمریکا را در ذهن مردم قدرتمند جلوه دهند؟ چنین تلاشی با خواست و اراده صهیونیست ها، جنگ طلبان آمریکا و بعضی مرتجعین منطقه چه تفاوتی دارد؟

‎روابط عمومی وزارت امور خارجه در ادامه خاطر نشان کرد: پرسش از مسئولان ارشد رسانه ملی آن است که در هنگامه ای که استحکام درونی برجام و اعتبار حقوقی و بین المللی آن، موجب صفبندی جامعه جهانی در کنار جمهوری اسلامی و در برابر آمریکایی ها شده است و آنها را در معرض انزوای سیاسی بی سابقه ای در دنیا و حتی نزد متحدین سنتی خود قرار داده هست، پخش چنین نظر های متوهمانه و یا مصاحبه های سخیفِ ساختگی علیه برجام، که نتیجه آنها جز تحقیر ملت رشید کشور عزیزمان ایران و زیر پرسش بردن حیثیت ملی و استقلال کشور نیست، چه سودی دارد؟ و آیا چنین همنوایی با دشمن های قسم خورده این مرز و بوم جای شگفتی ندارد؟

واکنش وزارت امور خارجه به برنامه ضدبرجامی صداوسیما

‎روابط عمومی وزارت امور خارجه در آخر با ابراز تاسف از استمرار چنین رویکردی در بعضی از رسانه ها، تاکید کرده است که قصد پیگیری حقوقی این قبیل دروغ ها و تهمت ها را ندارد ولی مرتکبین را به جدّ به ترجیح منافع ملی بر منافع کوچک جناحی توصیه می نماید. البته مسئولیت نهاهای ذیربط نسبت به تشویش اذهان عمومی ارتباطی به پیگیری حقوقی وزارت امور خارجه ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | آمریکا | ایرانی | برنامه | آمریکایی | روابط عمومی | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz