آرام بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی

آرام: بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی مریلا زارعی نفیسه روشن مدل مانتو بازیگران زندگی

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا میلیون‌ها دلار کمک نظامی به مصر را کم کردن داد

کمیته تخصیص کمک‌های خارجی مجلس سنای آمریکا به کم کردن میلیون‌ها دلار کمک نظامی به کشور مصر به علت گزارش‌های نامطلوب حقوق بشری این کشور رای داد.

آمریکا میلیون‌ها دلار کمک نظامی به مصر را کم کردن داد

آمریکا میلیون ها دلار کمک نظامی به مصر را کم کردن داد

عبارات مهم : السیسی

کمیته تخصیص کمک های خارجی مجلس سنای آمریکا به کم کردن میلیون ها دلار کمک نظامی به کشور مصر به علت گزارش های نامطلوب حقوق بشری این کشور رای داد.

به گزارش ایسنا، به نقل خبرگزاری اسپوتنیک، بر طبق لایحه بودجه سال مالی ۲۰۱۸ تهیه شده است از سوی سناتور پاتریک لیهی، قانونگذاران سنا همچنین می خواهند ۳۷ میلیون دلار از کمک اقتصادی به مصر را نیز کم کردن دهند.

آمریکا میلیون‌ها دلار کمک نظامی به مصر را کم کردن داد

لیهی دموکرات ارشد کمیته تخصیص بودجه سنا است که بر اعطای کمک های خارجی نظارت می کند. لایحه کم کردن این کمک ها به اتفاق آرا از جانب این کمیته فرعی تصویب شد و قرار است به کمیته کامل تخصیص بودجه برود.

لیهی بعد از این رای گیری در ایمیلی به المانیتور گفت: دولت و کنگره آمریکا به شکلی فزاینده دلواپس سیاست های سرکوبگرانه دولت عبدالفتاح السیسی هستند.

کمیته تخصیص کمک‌های خارجی مجلس سنای آمریکا به کم کردن میلیون‌ها دلار کمک نظامی به کشور مصر به علت گزارش‌های نامطلوب حقوق بشری این کشور رای داد.

وی تاکید کرد: آمریکا و مصر سابقه دیرینه همکاری دارند که ما دوست داریم ادامه پیدا کند ولی مهم است مردم مصر بدانند آمریکا از آزادی بیان و اجتماع و دیگر آزادی ها حمایت می کند و در زمانی که این حقوق به شکل نظام مند زیرپا گذاشته شوند تبعاتی در پی خواهد داشت. اخیرا براساس گزارش ها وزارت امور خارجه آمریکا به میزان ۹۵.۷ میلیون دلار کمک نظامی و اقتصادی به مصر را کم کردن داد و اعلام کرد که جلوی کمک مالی نظامی ۱۹۵ میلیون دلاری به قاهره را تا وقت پیگیری به نگرانی های حقوق بشری خواهد گرفت. با وجود آنکه دولت آمریکا اخیرا از مصر انتقاد کرد ولی همچنان به طور کلی حامی السیسی است.

براساس پیشنهاد سنای آمریکا، مصر در سال مالی ۲۰۱۸، ۱۱۲ میلیون دلار دیگر از کمک های اقتصادی را از دست داده و تنها ۷۵ میلیون دلار کمک دریافت خواهد کرد.

واژه های کلیدی: السیسی | میلیون | آمریکا | اقتصادی | سنای آمریکا | لایحه بودجه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz