آرام بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی

آرام: بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی مریلا زارعی نفیسه روشن مدل مانتو بازیگران زندگی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال ورود به بورس کالا ، توقف پیش فروش یک ماهه سکه

به گزارش ایسنا، در حالی بانک مرکزی حدود یک هفته پیش از روال تازه پیش فروش سکه خبر داد و ولی الله سیف اعلام کرده بود که قرار است پیش فروش با سررسید هفت مرحله ای

احتمال ورود به بورس کالا ، توقف پیش فروش یک ماهه سکه

توقف پیش فروش یک ماهه سکه/ احتمال ورود به بورس کالا

عبارات مهم : مرکزی

در اقدامی غیرقابل آینده نگری بانک مرکزی دست به توقف پیش فروش یک ماهه سکه زد.

به گزارش ایسنا، در حالی بانک مرکزی حدود یک هفته پیش از روال تازه پیش فروش سکه خبر داد و ولی الله سیف اعلام کرده بود که قرار است پیش فروش با سررسید هفت مرحله ای انجام شود که به فاصله کوتاه ظاهرا بانک مرکزی از بخشی از سیاست خود منصرف شده است و دست به توقف پیش فروش یک ماهه زده هست. پیش فروش در سایر سر رسیدهای تعیین شده است ادامه دارد.

امروز هنگامی که که متقاضیان خرید سکه به شعب بانک ملی مراجعه کردند، جهت دریافت سکه با سررسید یک ماهه با پاسخ منفی مواجه شده است و علت این عنوان را توقف از سوی بانک مرکزی اعلام کرده اند. متقاضیان پیش فروش عنوان می کنند که آیا باید جهت سیاستی که خود بانک مرکزی آن را اعلام کرده و یک هفته از این جریان نگذشته هست، جهت خرید با اطمینان به شعب وارد شده، ولی در نهایت با ملغی شدن بخشی از برنامه تعیین شده است بانک مرکزی مواجه شوند. به هر حال افراد متقاضی طبق برنامه ای به این سرمایه گذاری ورود می کنند. ولی چند ساعت طول نکشید که بعضی مراجعه کنندگان به شعب و کانال های بانکی از توقف پیش فروش در سررسید سه ماهه نیز خبر داده اند. با این حال تاکنون بانک ملی فقط توقف پیش فروش یک ماهه را قبول کرده است.

احتمال ورود به بورس کالا ، توقف پیش فروش یک ماهه سکه

در حالی احتمال توقف پیش فروش سکه در سررسید سه ماهه در روزهای آینده وجود دارد که بعضی معتقدند زیاد کردن قیمت سکه در روزهای اخیر که تا یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان در روز گذشته پیش رفت و این خود جای اختلاف قیمت با پیش فروش یک ماهه که حدود یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان و سه ماهه که یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان هست، می تواند از عوامل توقف سررسید یک ماهه و احتمالا سه ماهه باشد، آیا که تقاضا جهت خرید سکه را اوج برده هست. در عین حال که بعضی منابع از چند میلیونی شدن تعداد سکه های پیش فروش شده است خبر داده اند که این روند موجب تحت تاثیر قرار دادن ذخایر ارزی می شود.

با این حال پرس و جو از منابع مطلع در رابطه با جریان پیش فروش سکه از این خبر می دهد که ظاهرا قرار است طرح پیش فروش سکه وارد بورس کالا شود، ولی در این رابطه اطلاعات تکمیلی در اختیار نیست.

به گزارش ایسنا، در حالی بانک مرکزی حدود یک هفته پیش از روال تازه پیش فروش سکه خبر داد و ولی الله سیف اعلام کرده بود که قرار است پیش فروش با سررسید هفت مرحله ای

پیگیری ها از بانک مرکزی جهت دریافت اطلاعاتی راجع به چرایی توقف پیش فروش با سر رسید یک ماهه فعلا با هیچ پاسخی همراه نبوده است.

بعد از اجرای سیاست یکسان سازی قیمت ارز(۲۰ فروردین) بانک مرکزی تغییراتی در نحوه پیش فروش سکه اعمال و سررسید آن را هفت مرحله اعلام کرد. بر این اساس سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، یک ساله یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۲۴ ماهه یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان اعلام شد.

پیش فروش سکه در حالی با قیمت های اعلامی انجام می شود که تناسبی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی، دلاری که بانک مرکزی آن را تک نرخی اعلام کرده و هر گونه معامله ای خارج از آن را جرم می داند، ندارد آیا که قیمت های تعیین شده است بر اساس دلار بالای ۵۰۰۰ تومان تعیین شده است هست.

احتمال ورود به بورس کالا ، توقف پیش فروش یک ماهه سکه

واژه های کلیدی: مرکزی | میلیون | دریافت | سررسید | میلیونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz