آرام بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی

آرام: بهنوش طباطبایی پوران درخشنده ملیکا زارعی مریلا زارعی نفیسه روشن مدل مانتو بازیگران زندگی

گت بلاگز اخبار اجتماعی قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

پس از گوشی‌های اپل، گوگل، بلک‌بری و موتورولا، کمیته رجیستری، برند «ال جی» را به عنوان برند دیگری که مشمول رجیستری می‌شود، اعلام کرد.

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

عبارات مهم : بازار

پس از گوشی های اپل، گوگل، بلک بری و موتورولا، کمیته رجیستری، برند «ال جی» را به عنوان برند دیگری که مشمول رجیستری می شود، اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، با شروع فاز اجرایی رجیستری، در مرحله اول ابتدا گوشی های شرکت اپل و در مرحله بعدی گوشی های گوگل، بلک بری و موتورولا به عنوان برندهای مشمول طرح معرفی شدند و مقرر بود تا ۱۴ بهمن نیز با ادامه روند پله ای، برند دیگری که از گوشی های آسیایی پرمخاطب است اعلام شود.

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در این راستا اظهار کرده بود: فاز دوم طرح رجیستری جهت مردم منافعی دارد و از دزدی گوشی های گوشی که پرسشها زیادی را ایجاد کرده تا حدود زیادی جلوگیری می کند، در حال حاضر نظارت خوبی در بازار وجود دارد و ۱۴ بهمن ماه یک مدل گوشی دیگر تحت پوشش رجیستری قرار می گیرد.

همچنین حسین فلاح جوشقانی -رییس شرکت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- با اشاره به فاز تازه رجیستری جهت برندهای پرمصرفی از جمله ال جی، سامسونگ و هواوی گفته بود: تا ۱۴ بهمن ماه برند دیگری جهت اعمال رجیستری اعلام شده است و درنهایت تا آخر سال هیچ برند و مدلی از طرح خارج نخواهد بود. جهت اعلام برندهای رجیستری، یک هفته قبل تر اطلاع رسانی می شود و مردم مانند روند برندهای قبلی می توانند تا پیش از شروع رجیستری جهت برند اعلام شده است به ثبت شماره اقدام کنند. جهت این کار کافی است با یک سیم کارت گوشی خود را روشن کنند.

پس از گوشی‌های اپل، گوگل، بلک‌بری و موتورولا، کمیته رجیستری، برند «ال جی» را به عنوان برند دیگری که مشمول رجیستری می‌شود، اعلام کرد.

ابراهیم درستی – رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و گوشی – نیز از توافق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت ورود یکی از برندهای مطرح مانند ال جی، هوآوی و سامسونگ به فاز سوم طرح رجیستری گوشی خبر داده و گفته بود: در فاز دوم اجرای این طرح برندهایی مانند بلک بری و موتورولا که حدود یک درصد سهم بازار را دارند به رجیستری وارد شده است اند، ولی سامسونگ، ال جی و هوآوی حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارند که به فاز دوم وارد نشدند.

و در نهایت طبق بیانات جهرمی مبنی بر برگزاری جلسه ای در زمینه رجیستری یا ثبت گوشی های موبایل، برند «» به عنوان برند بعدی رجیستری اعلام شده است و اگرچه به گفته مسوولان، با اجرای این طرح، جهت تمامی گوشی ها و تبلت هایی که تا قبل از تاریخ اجرای هر مرحله فعال شده است است مشکلی به وجود نمی آید، ولی بعد از آن صرفا گوشی هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده است اند فعال خواهند شد. بنابراین به کلیه دارندگان مدل های گوشی فوق توصیه می شود تا تاریخ ذکرشده گوشی های موجود خود را فعال کنند.

اما امروز مدیرکل اداره فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مشمولیت برند LG در طرح رجیستری خبر داد و گفت از ۲۸ بهمن ماه گوشی های این برند اعمال سیاست های رجیستری خواهد شد.

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

حمید دهقانی نیا در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: توصیه مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، آنکه مردم بدانند از همین امروز فرایند فعال سازی و انتقال مالکیت را به خاص به هنگام خرید و فروش گوشی های دست دوم یا گوشی های نویی که مشمول طرح رجیستری می شوند، انجام دهند.

وی همچنین از اجرای طرح رجیستری روی سایر برندها تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: در مدت کمتر از یک ماه دیگر برندهایی مانند HTC، SONY، سامسونگ و هوآوی هم به تدریج مشمول اجرای این طرح خواهند شد و تلاش می شود تمام برندها تحت اجرای این طرح قرار گیرند.

پس از گوشی‌های اپل، گوگل، بلک‌بری و موتورولا، کمیته رجیستری، برند «ال جی» را به عنوان برند دیگری که مشمول رجیستری می‌شود، اعلام کرد.

مدیرکل اداره فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز راجع به چرایی گزینش برند ال جی جهت اعمال سیاست های رجیستری توضیح داد: ال جی در بازار کشور عزیزمان ایران درصد خیلی بزرگی از سهم بازار را در اختیار ندارد ولی با توجه به اینکه واردات رسمی این برند به نسبت زیاد هست، گزینش آن فرصتی به مردم و فعالان عرصه گوشی تلفن همراه بود تا بتوانند خود را با طرح تطبیق دهند.

در نهایت مورد نیاز است هنگام خرید برندهایی که اعلام شده است اند، دقت کنید. ابتدا شماره ۱۵رقم (IMEI) پشت جعبه گوشی را به شماره ۷۷۷۷ پیامک و یا با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* شماره گیری کنید. منوی اول استعلام اصالت دستگاه است و پرسش می شود که شماره IMEI را وارد کرده و بعد از آن از طریق سامانه همتا پیامکی ارسال می شود.

قرعه رجیستری به نام «ال جی» افتاد

اگر گوشی در شبکه ثبت شده است باشد، پیامکی برایتان می آید که گوشی مجاز است و می توانید خریداری کنید. ولی اگر در پیامک بیاید که این گوشی در سامانه ثبت نشده و غیرمجاز هست، به هیچ عنوان نباید آن را بخرید، لیکن در شبکه گوشی سرویس نخواهد گرفت.

واژه های کلیدی: بازار | شماره | اطلاعات | سامسونگ | اطلاعات | رجیستری | سامسونگ | اجرای طرح

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz